Sıcak Kemoterapi Fiyatları ve Maliyeti Nedir?

Sıcak kemoterapi fiyatları tedaviyi kısıtlayan en önemli faktörlerdendir. Sıcak kemoterapi apandisit kanseri, kolon kanseri, yumurtalık kanseri, mide kanseri gibi gelişmiş karın kanserlerinin tedavisinde uygulanır. Ameliyatla birlikte kullanılan bir tür hipertermik kemoterapidir.

Sitoredüktif cerrahiden hemen sonra ısıtılmış kemoterapötik ilaçlar kısa bir süre periton boşluğuna (karın) verilir ve bunların dolaşımı sağlanır.

Oldukça komplike bir cerrahi işlem olan sıcak kemoterapinin maliyet ve fiyatları birçok faktöre bağlıdır. Maliyet hesapları yapılırken hastane yatış, ameliyathane, ameliyat ekibi, ekipman, kemoterapi ilaçları gibi faktörler göz önüne alınır. Bu maliyetlerin bir kısmı SGK veya özel sigorta şirketleri tarafından karşılanabilir.

Sıcak kemoterapinin maliyetleri düşünülürken unutulmaması gereken, bu tedavinin hastanın kalan yaşam süresini uzatabilme imkanı sağlayan ve en azından son günlerini daha konforlu geçirebilmesine yardım eden bir tedavi olduğudur.

10 Yorum. Yeni Yorum

 • Hipek tedavisinin fiati ne kadar

  Cevapla
  • sicakkemoterapi
   31 Ocak 2020 19:25

   Zeynep hanım merhaba,
   Öncelikle hasta ile bilgileri almamız gerekiyor. [email protected] adresine bunları ve iletişim numaranızı iletirseniz ekibimiz size ulaşacaktır.
   Acil şifalar diliyorum

   Cevapla
 • Derya arabag
  4 Şubat 2020 07:59

  IIetesim numaranız nedir

  Cevapla
  • sicakkemoterapi
   4 Şubat 2020 08:26

   Derya hanım merhaba,
   Bize 02122340001, 05524131143 veya 05324131143 nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz. Ayrıca anasayfamızdaki Doktora Sor linkine tıklayarak ücretsiz arama yapabilir veya WhatsApp ile mesajlaşabilirsiniz.
   Görüşmek üzere

   Cevapla
 • İsrafil YILMAZ
  14 Şubat 2020 11:16

  Hocam merhabalar:eşim 3 yıl önce kolon kanseri teşhisiyle ameliyat edildi.Ameliyatta kalın bağırsağın 5 cm.lik bir bölümü ile yumurtalık ve rahmi alındı .3 yıldır kemoterapi alıyoruz.Sıcak kemoterapiyi bir hasta vasıtasıyla öğrendik.ACABA EŞİME BU TEDAVİ UYGULANABİLİRMİ? not:hastalık hiç bir bölgeye metastaz yapmadı ancak çekilen ultrasonlarda karın zarında ufak miktarda bir sıvı gözüküyor.

  Cevapla
  • sicakkemoterapi
   14 Şubat 2020 11:35

   Merhaba,
   Sıcak kemoterapi kanserin metastaz yapmadığı sadece karın zarına yayıldığı vakalarda uygulanan bir yöntemdir. Karın zarında yayılım olduğuna dair bir kanıt yoksa HIPEC’e de gerek yoktur.
   Sağlıklı günler dilerim

   Cevapla
 • Mustafa Kantarcı
  24 Mart 2020 13:06

  Hocam merhaba benim annem karın zarı kanseri kemoterapi seansı alıyorduk bünye kaldırmadı kestiler şimdi de bir tedavi uygulamıyorlar kalbi yüzde 20 çalışıyor dendi hipec tedavisi uygun olurmu yapilabilirmi not akciğere sıçradığını söylediler

  Cevapla
  • sicakkemoterapi
   8 Haziran 2020 00:50

   Mustafa bey merhaba,
   Sıcak kemoterapi ancak uzak metastazı olmayan karın zarı içinde sınırlı kanserlerde önerilebilir. Dolayısıyla anneniz için maalesef faydalı olmayacaktır.
   Sağlıklı günler dileriz.

   Cevapla
 • levent tutuncu
  12 Ağustos 2020 14:16

  esim bir yil once kolon ameliyati oldu 15cm alindi yumurtalik ve rahmi alindi karin zarinda metastas yaptigi icin sicak kemoterabi ameliyat esnasinda aldi sonra 12 kur yani 6ay kemo aldi ca19 9 degeri 8 ama ca 125 60 oldu ikinci kez sicak kemoterabi tavsiye edermisiniz diger organlar pet sonu temiz yalniz karin zarinda gozukuyor saygilarmi sunarm

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü