Sıcak Kemoterapi Fiyatları ve Maliyeti Nedir?

Sıcak kemoterapi fiyatları tedaviyi kısıtlayan en önemli faktörlerdendir. Sıcak kemoterapi apandisit kanseri, kolon kanseri, yumurtalık kanseri, mide kanseri gibi gelişmiş karın kanserlerinin tedavisinde uygulanır. Ameliyatla birlikte kullanılan bir tür hipertermik kemoterapidir.

Sitoredüktif cerrahiden hemen sonra ısıtılmış kemoterapötik ilaçlar kısa bir süre periton boşluğuna (karın) verilir ve bunların dolaşımı sağlanır.

Oldukça komplike bir cerrahi işlem olan sıcak kemoterapinin maliyet ve fiyatları birçok faktöre bağlıdır. Maliyet hesapları yapılırken hastane yatış, ameliyathane, ameliyat ekibi, ekipman, kemoterapi ilaçları gibi faktörler göz önüne alınır. Bu maliyetlerin bir kısmı SGK veya özel sigorta şirketleri tarafından karşılanabilir.

Sıcak kemoterapinin maliyetleri düşünülürken unutulmaması gereken, bu tedavinin hastanın kalan yaşam süresini uzatabilme imkanı sağlayan ve en azından son günlerini daha konforlu geçirebilmesine yardım eden bir tedavi olduğudur.

43 Yorum. Yeni Yorum

 • Hipek tedavisinin fiati ne kadar

  Cevapla
  • blank
   sicakkemoterapi
   31 Ocak 2020 19:25

   Zeynep hanım merhaba,
   Öncelikle hasta ile bilgileri almamız gerekiyor. [email protected] adresine bunları ve iletişim numaranızı iletirseniz ekibimiz size ulaşacaktır.
   Acil şifalar diliyorum

   Cevapla
 • blank
  Derya arabag
  4 Şubat 2020 07:59

  IIetesim numaranız nedir

  Cevapla
  • blank
   sicakkemoterapi
   4 Şubat 2020 08:26

   Derya hanım merhaba,
   Bize 02122340001, 05524131143 veya 05324131143 nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz. Ayrıca anasayfamızdaki Doktora Sor linkine tıklayarak ücretsiz arama yapabilir veya WhatsApp ile mesajlaşabilirsiniz.
   Görüşmek üzere

   Cevapla
 • blank
  İsrafil YILMAZ
  14 Şubat 2020 11:16

  Hocam merhabalar:eşim 3 yıl önce kolon kanseri teşhisiyle ameliyat edildi.Ameliyatta kalın bağırsağın 5 cm.lik bir bölümü ile yumurtalık ve rahmi alındı .3 yıldır kemoterapi alıyoruz.Sıcak kemoterapiyi bir hasta vasıtasıyla öğrendik.ACABA EŞİME BU TEDAVİ UYGULANABİLİRMİ? not:hastalık hiç bir bölgeye metastaz yapmadı ancak çekilen ultrasonlarda karın zarında ufak miktarda bir sıvı gözüküyor.

  Cevapla
  • blank
   sicakkemoterapi
   14 Şubat 2020 11:35

   Merhaba,
   Sıcak kemoterapi kanserin metastaz yapmadığı sadece karın zarına yayıldığı vakalarda uygulanan bir yöntemdir. Karın zarında yayılım olduğuna dair bir kanıt yoksa HIPEC’e de gerek yoktur.
   Sağlıklı günler dilerim

   Cevapla
 • blank
  Mustafa Kantarcı
  24 Mart 2020 13:06

  Hocam merhaba benim annem karın zarı kanseri kemoterapi seansı alıyorduk bünye kaldırmadı kestiler şimdi de bir tedavi uygulamıyorlar kalbi yüzde 20 çalışıyor dendi hipec tedavisi uygun olurmu yapilabilirmi not akciğere sıçradığını söylediler

  Cevapla
  • blank
   sicakkemoterapi
   8 Haziran 2020 00:50

   Mustafa bey merhaba,
   Sıcak kemoterapi ancak uzak metastazı olmayan karın zarı içinde sınırlı kanserlerde önerilebilir. Dolayısıyla anneniz için maalesef faydalı olmayacaktır.
   Sağlıklı günler dileriz.

   Cevapla
 • blank
  levent tutuncu
  12 Ağustos 2020 14:16

  esim bir yil once kolon ameliyati oldu 15cm alindi yumurtalik ve rahmi alindi karin zarinda metastas yaptigi icin sicak kemoterabi ameliyat esnasinda aldi sonra 12 kur yani 6ay kemo aldi ca19 9 degeri 8 ama ca 125 60 oldu ikinci kez sicak kemoterabi tavsiye edermisiniz diger organlar pet sonu temiz yalniz karin zarinda gozukuyor saygilarmi sunarm

  Cevapla
 • Merhaba hocam babam mide kanseri ameliyatı olacak doktorumuz sıcak kemoterapi önerdi mide alınacak tedaviyi uygulamak istiyoruz faydalı olurmu teşekkürler

  Cevapla
  • blank
   sicakkemoterapi
   23 Kasım 2020 20:08

   Sinan bey merhaba,
   Hastayı değerlendirmeden bu soruyu yanıtlamamız mümkün değildir. Acil şifalar dileriz.
   Dr Murat Üstün

   Cevapla
 • Merhaba Hocam
  Bugün jineonkoloji doktorum bana sıcak kemoterapi uygulanması gerektiğini söyledi
  Fiyat öğrenebilir miyim ?

  Cevapla
 • Merhaba Hocam
  Eşimin ilk baş kemiklerde ve ilikte metastaz biyopsi sonucuyla teşhis konuldu 5 kür kemoterapi aldık daha sonra çekilen BT karın içi zarında metastaz çıktı odak nokta tüm araştırmalar rağmen bulunamadı bu uygulama bize uygulanabilir mi iyi çalışmalar

  Cevapla
  • blank
   sicakkemoterapi
   20 Haziran 2021 20:30

   Alpay bey merhaba,
   Sıcak kemoterapi vücudun başka bir yerinde yayılım olmayan karın içi metastazlarda etkilidir. Dolayısıyla maalesef eşinizde yaygın bir durum olduğundan etkisi kısıtlı olacaktır. Ancak yaşam konforunu arttırmak amacıyla uygulanabilir. Buna karar vermek için de öncelikle tüm tetki ve görüntüleme yöntemlerini değerlendirmemiz gerekiyor.
   Acil şifalar dileriz

   Cevapla
 • Alpay bey merhaba eşim 45 yaşında ve üç sene önce mide kanserine yakalandı midedi tamamen alındı kemoterapi ışın tedavisi gördü ancak bu yıl kanser yemek borusunun bağırsağa birleşim yerinde ve karın zarına metastaz etmiş şuan hipertermi kemoterapi alıyo sıcak kemoterapi mi etkili hipertermi mi lütfen yardım cı olurmusunuz 🙏

  Cevapla
 • Hocam babam kolon kanseri teşhisi konuldu ameliyatla bağırsaktaki kanserli yer alındı karında çok sayıda lenf nodu vardı doktor ameliyattan sonra oradaki kitleden biyopsi aldı şimdi oraya metastaz yapmış olduğu çıktı patolojide oradaki lenf nodları midenin çıkışına baskı uyguluyormuş kusuyor çünkü buna sıcak kemoterapi uygulanırmı

  Cevapla
  • blank
   sicakkemoterapi
   23 Kasım 2021 20:15

   Rıza bey merhaba,
   Öncelikle geçmiş olsun. Babanızın tetkiklerini [email protected] adresine gönderirseniz heyetimizde değerlendirip bilgi verebiliriz.
   Sağlıklı günler dileriz

   Cevapla
 • Değerli hocam eşim timoma timik karsinom tipi kanser hastası 2 kez ameliyat oldu 3. Kez nüksetti. Doktorumuz sıcak kemoterapi alternatifini önerdi. Bu yöntem karında olduğu gibi akciğerdede etkili midir?

  Cevapla
  • blank
   sicakkemoterapi
   24 Ocak 2022 15:39

   Emrah bey öncelikle geçmiş olsun,
   Elimizdeki yayınlara göre HITHOC (Hipertermik intratorasik kemoterapi, yani göğüs boşluğuna uygulanan sıcak kemoterapi) timomaların tedavisinde güvenli bulunmuştur. Son derece düşük komplikasyon oranlarıyla ve sistemim kemoterapinin yan etkilerini son derece ihmal edilebilir düzeylere kadar düşürerek özellikle bölgesel “hastalıksız” yaşam sürelerine anlamlı katkıda bulunmaktadır. Daha detaylı değerlendirme ve cerrahi onkoloji ekinimizle tedavi planlama için 05324131143 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Acil şifalar dilerim

   Cevapla
 • Merhaba . Annem küçük hücreli akciğer kanseri. 4. Kemoterapiyi aldı pet sonuçlarını bekliyoruz. Hali vakti çok şükür iyi. Ama bu hücrenin tedaviye yanıttan sonra nüksetme ihtimali var dedi doktor. Bunun için ya da bunu önlemek için bu tedavi uygulanıyormu fiyatı ne kadar ?bu kanser ve hücre türünde etkili olur mu

  Cevapla
  • blank
   sicakkemoterapi
   2 Mart 2022 12:04

   Esen hanım merhaba,

   Sıcak kemoterapi karın içine yayılmış tümörlerde etkinliği kanıtlanmış bir yöntemdir. Akciğer kanseri ile ilişkili olarak cerrahınızın önerilerine uymanızı öneririm.

   Acil şifalar dilerim.

   Cevapla
 • Merhaba . Annem küçük hücreli akciğer kanseri. 4. Kemoterapiyi aldı pet sonuçlarını bekliyoruz. Hali vakti çok şükür iyi. Ama bu hücrenin tedaviye yanıttan sonra nüksetme ihtimali var dedi doktor. Bunun için ya da bunu önlemek için bu tedavi uygulanıyormu fiyatı ne kadar ?bu kanser ve hücre türünde etkili olur mu

  Cevapla
  • blank
   sicakkemoterapi
   26 Ocak 2022 08:32

   Merhaba Esen hanım,
   Annenizi yakından değerlendirmeden bu soruları cevaplamak doğru olmayacaktır. Takibinde olduğunuz ekiple bu detayları görüşmenizi öneririm.
   Sağlıklı günler dilerim

   Cevapla
 • blank
  murat alper
  4 Nisan 2022 08:53

  hocam amcamda rektum kanseri teshisi kondu kemoterapi tedavisi alıyor yanlız karaciğere metastas yapmış sıcak kemoterapi önerilirmj

  Cevapla
  • blank
   sicakkemoterapi
   4 Nisan 2022 08:55

   Merhaba,
   Öncelikle geçmiş olsun. Raporlarınızı [email protected] adresine gönderirseniz Onkolojik Cerrahımız değerlendirecektir. Bazı durumlarda karaciğerdeki metastazın da çıkarılması mümkün olabilir.
   Sağlıklı günler dileriz

   Cevapla
 • blank
  murat alper
  4 Nisan 2022 08:55

  hocam merhaba amcama rektum kanseri teşhisi konuldu kemoterapi alıyor şimdi Karaciğere metastas yapmış sıcak kemoterapi önerilirmi teşekkürler

  Cevapla
 • blank
  Gürsu TAŞ
  5 Nisan 2022 14:20

  hocam merhabalar,
  annem 3,4 aydır sırt ağrısı ve karın ağrısı çekiyordu.Yüzü sarardı ve ani kilo kaybıda mevcut.Tedavi ve tanı için bir genel cerraha gittik.Safra kesesi ve yolunda tümör olduğu ve kalın bağırsağa tutulum yaptığı söylendi.Ayrıca pet filmi çekildi.Fİlimden sonra cerrahi olarak birşey yapamayacağını biran önce kemoterapi almasının fayfalı olacağını bildirdi. Şu anda biopsi yapılıp kemoterapiye başlayacağız.Annem için sıcak kemoterapi yapılabilir mi?

  Cevapla
 • sıcak kemoterapi 4 evre hastalardada kullanılıyor deniliyor ama metastaz yapmayan hastalara veriliyor denilmiş zaten metastas yapmayan hasta normal tedavidede sağlığına kavuşur sıcak kemoterapinin ne faydası var önemli olan metastas. yapmış hastalardaki tedavidir..

  Cevapla
  • blank
   sicakkemoterapi
   24 Mayıs 2022 05:29

   Alper bey merhaba,
   Bu yorumu yapabilmek için önce kanserin yayılım mekanizmaları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Özetle bunu lokal ve genel yayılım olarak ayırabiliriz. Bir kanser ileri evre olabilir ve sadece karın boşluğunda yayılıp, karın zarı ve komşu organlara metastaz yapabilir. Ya da çok lokalize kalıp uzak organlara metastaz yapabilir. Sıcak kemoterapi eskiden inoperabl kabul edilerek kapatılan, karın içerisine yayılmış ileri evre kanserlerde yaşam süresini ve kalitesini uzatan bir yöntemdir. Ama örneğin akciğere veya beyine metastaz yapmış bir kanserde fayda sağlamak mümkün değildir. “Önemli olan metastaz yapmış kanserde tedavidir” dediğini şeyi bulduğumuzda kanseri tamamen yendiğimizi iddia edebiliriz. Bizim için önemli olan kanserin hangi evresinde olursa olsun insanların yaşam kalitesini ve süresini arttıracak her türlü tedavi modalitesini sunmaktır.
   Sağlıklı günler dileriz.

   Cevapla
 • blank
  Fatma Knorr
  11 Haziran 2022 03:09

  Sayın hocam, annem 4. Evre kolon kanseri ameliyatla kanserli bağırsak kesildi. Şuan karın zarında var ve çok yeni karaciğere metastaz yapmış. 52 yaş ve başka hastalık yok. Kemoterapi ilk seansı aldık sizce anneme sıcak kemoterapi uygulanabilir mi? Ayrıca ne kadar kibarsınız herşeyi cevaplamışsınız teşekkür ederiz

  Cevapla
  • blank
   sicakkemoterapi
   11 Haziran 2022 21:31

   Fatma hanım merhaba,
   Sağlıklı bir yanıt verebilmemiz için Onkoloji heyetimizde incelenmek üzere annenize ait tüm tetkik sonuçları ve raporları [email protected] adresine gönderirseniz seviniriz. Büyük boyutlu görüntüleme dosyaları için Wetransfer.com sitesini kullanabilirsiniz. Ya da İstanbul’daysanız CD’leri direk elden ekibimize ulaştırabilirsiniz.
   Faydalı olabilmek dileğiyle.
   Sağlıklı günler dilerim.
   Dr Murat Üstün

   Cevapla
 • blank
  Mehmet kenan
  18 Haziran 2022 22:49

  Hocam babamda rektum ca kanseri çıktı kemiğe metastaz yapmış 4.evre 6 kür kemoterapi aldı akıllı ilaç ilavesiyle hafif gerileme oldu 6 kemoterapi daha ilave ettiler fakat çok yan etki yapıyor sıcak kemoterapi uygun olurmu ve etkisi olurmu

  Cevapla
  • blank
   sicakkemoterapi
   19 Haziran 2022 09:51

   Mehmet bey merhaba,

   Sıcak kemoterapi uzak metastaz yapmış tümörlerde uygun değildir. Kemik metastazı da bu gruptadır.

   Acil şifalar dileriz

   Cevapla
   • blank
    İbrahim yurtsever
    1 Ekim 2022 07:00

    hocam eşim mide kanseri taşlı yüzük korsinom karın zarı metastaz uygun olurmu sicakkemoterapi

    Cevapla
    • blank
     sicakkemoterapi
     28 Ekim 2022 12:32

     Merhaba,
     Mide kanseri kökenli periton metastazlarında etkinlik kısıtlı olmakla birlikte, elinizdeki tüm tetkikleri [email protected] adresine gönderirseniz değerlendirebiliriz.
     Sağlıklı günler dileriz

     Cevapla
 • blank
  İbrahim ayaz
  20 Eylül 2022 11:27

  Karın zarı kanseri ameliyatı esnasında sıçak kemoterapi almamız lazım bu işlemin maliyetini öğrenmek istiyorum.
  Teşekkürler

  Cevapla
  • blank
   sicakkemoterapi
   28 Ekim 2022 12:33

   Merhaba,
   Öncelikle geçmiş olsun. Sıcak kemoterapi ameliyatın bir parçasıdır. Başka bir merkezde ameliyat olacaksanız oradan maliyet öğrenebilirsiniz. Merkezimizde ameliyat olmak üzere başvurmak için 05324131143 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Sağlıklı günler dileriz

   Cevapla
 • Merhaba Murat bey ,26 eylülde annem fıtık ameliyat esnada karın zarı kanseri olduğu anlaşılıyor. Nasıl bi tedavi uygulamamız gerekiyor ? Sıcak kemoterapi fayda sağalar mı?

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü